Nu startar vi Operatörskollen 2019

STUDIE Idag inleder vi en undersökning om hur nöjda kunderna är med sina företagsoperatörer. Vi ska ta reda på teknikpreferenser, kundnöjdhet och vad som är viktigt nästa gång man väljer operatör.

Nu startar vi Operatörskollen 2019

Enkäten kommer att ta ungefär 5 minuter att fylla i. Den är delad i två delar – nuläge och framtid.

Vi vill ha in så många svar som möjligt och därför lottar vi ut fem biljetter till vår stora konferens Connect20 den 26 maj nästa år där vi kommer att fördjupa oss i framtidens kommunikation.

Svaren behandlas anonymt i undersökningen, men i journalistiken kan vi använda en del av svaren för att illustrera trender eller nyheter.

Här fyller du i enkäten. Det är endast tillåtet att delta en gång i undersökningen. Vi behöver ha ditt svar senast 22 januari för att vara med i utlottningen om Connect-biljetter.

Senaste artiklarna

Telekom idag

Telekom idag Premium

Nyhetstjänsten för dig som jobbar med professionell kommunikation. Nu med nya nischade nyhetsbrev för ditt intresseområde och utbildnings-tv om aktuell teknik.